Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

Pracownicy Biblioteki WSOWL, Małgorzata Sendecka i Anita Kuźnik uczestniczyły w spotkaniu przedstawicieli krajowych ośrodków informacji patentowej skupionych w sieci PATLIB oraz krajowych urzędów patentowych.

Tegoroczna impreza PATLIB 2016 zorganizowana przez Fiński Urząd Patentów i Rejestracji oraz Europejski Urząd Patentowy odbywała się w Helsinkach i skupiła ponad 200 uczestników z całej Europy.
W ceremonii otwarcia konferencji uczestniczyli: dyrektor generalny Fińskiego Urzędu Patentów i Rejestracji - Rauni Hagman, , prezes Europejskiego Urzędu Patentowego - Benoît Battistelli, oraz sekretarz w Ministerstwie Gospodarki i Pracy Finlandii - Jari Gustafsson,.
- Spotkanie dało uczestnikom możliwość wymiany informacji i doświadczeń związanych z usługami informacji patentowej, a także prezentacji projektów realizowanych w Europie – mówi Małgorzata Sendecka.
W trakcie rozmów poruszono aspekty związane z ochroną własności przemysłowej, m.in. reformy systemu wspólnotowego znaku towarowego, szerzenia kultury innowacyjnej w przedsiębiorstwach, korzystania z nowych narzędzi i usług zorientowanych na klienta, a także zarządzania relacjami z klientem.


zdjęcie: Anita Kuźnik

Back to top