Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

Na terenie WSOWL rozpoczęła się druga edycja ćwiczenia KRYZYS, w tym roku połączona z ćwiczeniem „Renegade/Sarex-16”, w ramach „Anakondy-16”.

O godzinie 9.00 do jednej z wrocławskich uczelni wtargnęły dwie osoby strzelające do słuchaczy. Na miejsce przybył patrol interwencyjny, a następnie oddział szturmowy, który zneutralizował sprawców. Tak zaczęło się ćwiczenie reagowania kryzysowego KRYZYS-16 zorganizowane przez Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Lądowych.

KRYZYS-16 jest połączony z „Renegade/Sarex-16”, którego temat brzmi: „Przeciwdziałanie zagrożeniom z powietrza w ramach systemu Obrony Powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej oraz na lądzie podczas intensyfikacji działań hybrydowych. Udział Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w służbie ratownictwa lotniczego i morskiego”.

„Anakonda” to seria ćwiczeń sprawdzających skuteczność wojsk podczas wykonywania zadań na lądzie, morzu i powietrzu. Bierze w nich udział 31 tysięcy żołnierzy z 23 państw NATO, w tym 12 tysięcy z Polski.Tekst: Magdalena Biegańska
Zdjęcia: WSOWL

Back to top