Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

Trwa drugi dzień ćwiczenia KRYZYS-16. Uzbrojeni sprawcy wtargnęli na obiekt sportowy, gdzie odbywała się gala MMA.

Sprawcy są niebezpieczni i nieobliczalni. Nie wahają się użyć broni, ostrzelali patrol policji i aktualnie przetrzymują zakładników. Zapanowanie nad sytuacją stanowi kolejne wyzwanie dla uczestników ćwiczenia KRYZYS-16.

Ćwiczenie KRYZYS-16 jest połączone z RENEGADE/SAREX-16. Odbywają się one w ramach ANAKONDY-16 czyli ćwiczenia z udziałem przedstawicieli sił zbrojnych 24 państw sojuszniczych i partnerskich. Ćwiczenie jest najważniejszym przedsięwzięciem szkoleniowym SZ RP w 2016 r. Celem ANAKONDY-16 jest zgrywanie narodowych i koalicyjnych dowództw oraz pododdziałów w ramach połączonej operacji obronnej w warunkach zagrożeń hybrydowych. Dodatkowym aspektem podlegającym weryfikacji i sprawdzaniu jest funkcjonowanie systemu i procedury realizacji zadań w ramach funkcji państwa gospodarza.

Podchorążowie i studenci cywilni WSOWL w trakcie KRYZYSU-16 wykorzystują w praktyce wiedzę nabytą na zajęciach teoretycznych. Zapoznają się z procedurami, funkcjonowaniem poszczególnych komórek oraz zasadami współpracy służb i instytucji.


Tekst: Magdalena Biegańska

Zdjęcia: WSOWL

Back to top