Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

Już po raz trzeci na obiektach sportowych WSOWL odbył się "Bieg Przedszkolaka".

Organizatorzy postawili tym razem na walor edukacyjny, który oprócz zabawy miał przybliżyć najmłodszym zasady przeprowadzania zawodów sportowych dla dorosłych. Zaplanowano również szerszą integrację w wymiarze sportowym, zapraszając do udziału jedną z pierwszych klas pobliskiej szkoły podstawowej, złożoną w dużej części z absolwentów przedszkola.

Imprezę uświetnili znakomici goście: wielokrotny reprezentant kraju i 13-krotny Mistrz Polski w biegach sprinterskich - Marcin Jędrusiński; reprezentantka Polski w biegach sprinterskich – Dorota Dydo; reprezentantka Polski i V-ce Mistrzyni Świata w jiu-jitsu World Games 2013 -Emilia Maćkowiak - dali wspaniałe pokazy swoich umiejętności, wzbudzając zainteresowanie i poruszenie wśród małych biegaczy i ich opiekunów.
Prezes Fundacji Wroactiv Danuta Pilarz-Małkiewicz, wraz z grupą współpracowników i wolontariuszy czuwała nad sprawnym przebiegiem zawodów.

W ramach "Biegu Przedszkolaka" rozegrano: Bieg Mikrusa – dla maluchów w wózkach pchanych dzielnie przez Mamę lub Tatę; osiem wyścigów poszczególnych grup wiekowych na dystansach 60 i 200 metrów oraz na zakończenie, wielkie zmagania o Puchar Pani Dyrektor Przedszkola dla najszybszych rodziców.

Charakterystycznym punktem zawodów była obecność osób, które zapewniły emocje pozasportowe. Stanowisko zabaw dla najmłodszych prowadzone przez Studentki Koła Naukowego Wydziału Nauk o Zdrowiu Publicznym Uniwersytetu Medycznego, w pełni wyposażona karetka ratunkowa "Lazarus", oblegany samochód straży pożarnej oraz wolontariusze prowadzący zabawy z piłkami Eduball.

Organizacyjny sukces, wszechobecny uśmiech i dobry nastrój - wszystko to udało się osiągnąć dzięki bezinteresownemu zaangażowaniu wielu osób za co, w imieniu dzieci, serdecznie dziękujemy!tekst: Mariusz Kempa

zdjęcia: Sebastian Borowski

Back to top