Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

W dniach 03 - 05 czerwca po raz pierwszy w murach WSOWL odbyło się „XI Ogólnopolskie Spotkanie Modelarzy Kartonowych” oraz „XIII Zlot Forum KONRADUSA”.

Motywem przewodnim konkursu było hasło – „Oręż Żołnierza Polskiego”. Wystawa cieszyła się dużą popularnością wśród młodzieży i dorosłych, realizując cele patriotyczne, edukacyjne i społeczne.

Modelarze z całej Polski zaprezentowali ponad 300 modeli wykonanych z kartonu, jak również z plastiku i metalu. Uczestnicy mieli możliwość obejrzenia imponującej liczby modeli pojazdów, samolotów i okrętów. Wystawa tematyczna pozwoliła zapoznać się z bogactwem sprzętu używanego w Wojsku Polskim od chwili odzyskania niepodległości do czasów współczesnych.

W trakcie imprezy na uczestników czekało wiele atrakcji. Dla najmłodszych przygotowywane były warsztaty, w trakcie których mogli wykonać proste modele kartonowe. Modelarze z większym doświadczeniem mieli możliwość obserwacji i wymiany doświadczeń z zakresu budowy i malowania modeli.

Przedstawiciele instytucji wojskowych wspierających przedsięwzięcie: Rektor - Komendant WSOWL oraz reprezentanci WSOWSP, CSWIiCh i 3. BRT docenili modelarzy za najlepiej wykonane modele w polskich barwach. Modele które znalazły szczególnie uznanie zostały nagrodzone.Tekst: ppłk Czesław DABROWSKI
Zdjęcia: mjr Wiesław ŚWIERKOWSKI

Back to top