Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

Baner nowy WZ

W dniu 20.04.2017 r. w Instytucie Dowodzenia gościł Pan płk Artur BOGOWICZ – dowódca Jednostki Integracji Sił Sojuszu Północnoatlantyckiego (NATO Force Integration Unit, NFIU), stacjonującej w Bydgoszczy.

Płk BOGOWICZ, w formie wykładu informacyjnego, przedstawił podchorążym historię powstania natowskiej jednostki, jej podległości i zadań, jakie wykonuje. Rolą bydgoskiej NFIU jest funkcja łącznikowa, koordynująca ćwiczenia i zajmująca się wspólnym planowaniem, a w razie konieczności mająca ułatwić przyjęcie VJTF na terytorium danego państwa. W skład NFIU wchodzi personel zarówno z państwa gospodarza, jak i z innych krajów NATO. Dowódca NFIU zaznaczył, że wszystkie zadania, jakie wykonuje jego podległy personel, mają ogromne znaczenie dla sprawnego przemieszczania się pododdziałów i oddziałów natowskich, które wykonują zadania na terenie państw tzw. „wschodniej flanki NATO”.

Na koniec wykładu Dowódca NFIU zachęcił podchorążych do „szlifowania” języka angielskiego, aby w czasach wspólnych ćwiczeń z wojskami NATO mogli bez problemu wykonywać wspólnie zadania.

Back to top