Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

Baner nowy WZ

Miesiące luty i marzec były wyjątkowym okresem w Instytucie Dowodzenia w zakresie funkcjonowania Systemu Wykorzystania Doświadczeń. W ramach warsztatów wymiany doświadczeń nasi podchorążowie mogli się spotkać z absolwentami naszej uczelni, przebywających na kursach kwalifikacyjnych w WSOWL imienia generała Tadeusza Kościuszki.

W trakcie spotkań podchorążowie mogli uzyskać cenne rady i informacje  w celu lepszego przygotowania się do objęcia pierwszego stanowiska służbowego które mogą im posłużyć w celu uniknięcia błędów. Spotkania realizowano z podziałem na poszczególne specjalności wojskowe.
Szczególnie ciekawym wydarzeniem był spotkanie podchorążych oraz kadry Instytutu Dowodzenia  z oficerami Armii Ukraińskiej  szkolących się w murach naszej Uczelni. Oficerowie posiadają doświadczenie bojowe z walk na wschodzie Ukrainy. Ze względu na olbrzymie zainteresowanie  oraz liczne pytania w trakcie wykładu  w  miesiącu kwietniu zostanie zorganizowane kolejnego spotkania, na które Instytut Dowodzenia serdecznie zaprasza. W trakcie spotkanie głównie poruszono zagadnienia dotyczące wojsk inżynieryjnych, użycia przez separatystów min i IED oraz działalności wywiadowczej.

Back to top