Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

Baner nowy WZ

Podchorążowie II roku studiów II stopnia z grupy saperskiej uczestniczyli w szkoleniu poligonowym zorganizowanym na obiektach szkoleniowych 10. BKPanc w Świętoszowie.

Pierwszym etapem szkolenia, prowadzonym przez ppłk. Jacka Królickiego, było szkolenie z Dowodzenia Pododdziałami wojsk Inżynieryjnych, w ramach której podchorążowie realizowali zadania wsparcia inżynieryjnego jako dowódcy Oddziału Zabezpieczenia Ruchu oraz Oddziału Zaporowego jak również występowali w roli dowódcy plutonu saperów podczas realizacji zadań minersko – zaporowych i rozpoznania inżynieryjnego jako dowódcy Samodzielnego Inżynieryjnego Patrolu rozpoznawczego .
W drugiej części szkolenia, mjr Mariusz Ratajczyk sprawdził przygotowanie podchorążych do realizacji zajęć ze szkolenia ogniowego w tym strzelań z broni strzeleckiej z wykorzystaniem strzelnicy poligonowej. Ponadto, podchorążowie mieli niepowtarzalną okazję prowadzić strzelania z broni pokładowej transporterów PI i Kroton wyposażonych w karabiny NSWT.
Praktyczna realizacja zadań na ośrodkach szkolenia 10 BKPanc była dla przyszłych oficerów sprawdzianem, jak również doskonaleniem w realizacji zadań przewidzianych dla dowódcy plutonu.  

 

Zdjęcia: mjr Mariusz Ratajczyk
Zdjęcia: szer. Natalia Wawrzyniak

Back to top