Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

Baner nowy WZ

W dniach 13-17.03.2017 r. odbyły się zajęcia specjalistyczne w jednostce wojskowej w 4 pułku przeciwlotniczym (Czerwieńsk). W szkoleniu brali udział podchorążowie III roku studiów I stopnia grupa OPL oraz kpt. mgr inż. Dariusz GĄSIOR – wykładowca z Zespołu Obrony Przeciwlotniczej.

Zajęcia realizowane były z  przedmiotów: Praca bojowa na sprzęcie oraz Radiolokacja.  Całość zajęć realizowane była na sprzęcie bojowym ZUR -23-2KG oraz przenośnym przeciwlotniczym zestawie rakietowym GROM oraz  stacjach radiolokacyjnych – NUR-31, NUR-41.  Dodatkowo podchorążowie mieli możliwość zapoznania się ze Zdolną do Przerzutu Stacją Radiolokacyjną SOŁA. Zajęcia praktyczne  pozwoliły podchorążym  sprawdzić swoją wiedzę  teoretyczny  nabytą  w naszej Uczelni  na sprzęcie bojowym.
Dodatkową atrakcją tego szkolenia był udział naszych podchorążych w treningu kierowania ogniem, który był realizowany w pułku przeciwlotniczym, podczas którego występowali oni jako funkcyjni na  najnowocześniejszym systemie dowodzenia  i kierowania ogniem wojsk Obrony Przeciwloticzej  ŁOWCZA-REGA.  

Back to top