Dnia 27.06.2017 r. na posiedzeniu Rady Wydziału Zarządzania miało miejsce uroczyste wręczenie nagród członkom Leadership Section oraz Naukowego Koła Zarządzania.
W dniu 22.06.2017 r. podchorążowie specjalności pancernej obchodzili „Dzień Czołgisty”. Uroczystość została zorganizowana z inicjatywy podchorążych III roku kierunku pancernego.
Czy wiesz, że…
…według ekspertów wojskowych kanału Discovery Historia
KTO Rosomak został najwyżej sklasyfikowanym kołowym transporterem opancerzonym piechoty?
… the Virtual Battle Space to flagowy program treningowy amerykańskiej armii?
… na „Śnieżniku” możesz stanąć oko w oko z afgańskim terrorystą?
A czy wiesz, że to wszystko oferuje Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych we Wrocławiu?
W okresie maj-czerwiec br. w Instytucie Dowodzenia zrealizowano serię spotkań i wykładów w ramach „Warsztatów Wymiany Doświadczeń”. Podchorążowie brali udział w spotkaniach z dowódcami plutonów, zgodnie ze specjalizacjami, w czasie tych spotkań mogli uzyskać najaktualniejsze informacje dotyczące pracy na pierwszym stanowisku służbowym.
W dniu 8.06.2017 r. na terenie WSOWL odbyło się Sympozjum Naukowe nt. ”Nowoczesne technologie w szkoleniu wojsk”. Celem konferencji było stworzenie płaszczyzny-platformy wymiany informacji pomiędzy wojskowymi użytkownikami sprzętu, a ich producentami oraz jednostkami naukowo-badawczymi w zakresie nowoczesnych technologii służących przygotowaniu żołnierzy i pododdziałów do działań bojowych.
W dniu 20 czerwca 2017 r. odbył się wykład autorski realizowany w ramach seminarium doktoranckiego na Wydziale Zarządzania. Wykład pt.: „Psychospołeczne problemy dowodzenia oraz przywództwa z punktu widzenia teorii organizacji ze szczególnym uwzględnieniem koncepcji postmodernistycznych. Aspekty teoretyczne, metodologiczne, badawcze oraz praktyczne” wygłosił Pan dr hab. Kazimierz NAGODY-MROZOWICZ.
W dniu 06.06.2017 r. w Ośrodku Szkolenia OC Biała Góra przedstawiciele Katedry Logistyki Wydziału Zarządzania oraz podchorążowie z I roku studiów drugiego stopnia (specjalność zmechanizowana i pancerna) uczestniczyli - jako obserwatorzy - w ćwiczeniu pokonywania głębokiej przeszkody wodnej przez pododdziały 10. BKPanc ze Świętoszowa.
W dniach 26-28 maja w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Wyższego Szkolnictwa Wojskowego. Celem mistrzostw było wyłonienie najlepszych żołnierzy-sportowców w rywalizacji obejmującej zmagania indywidualne i zespołowe oraz wyłonienie reprezentacji Wyższego Szkolnictwa Wojskowego do współzawodnictwa na poziomie Mistrzostw Wojska Polskiego w konkurencji: strzelanie z broni etatowej podchorążych i kadry.
W dniach 01-04.06.2017 r. w Ostródzie odbędą się targi proobronne "PRO DEFENSE 2017”, w ramach których swoje stoisko promocyjne zaprezentuje WSOWL.
W dniach 25-26 maja 2017 r. w Instytucie Dowodzenia Wydziału Zarzadzania przy współudziale Oddziału Kształcenia odbywa się narada szkoleniowo-metodyczna nt. „Programy kształcenia studiów I i II stopnia dla podchorążych WSOWL na lata 2017-2022” z przedstawicielami Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Centr Szkolenia (CSWL z Poznania, CCSP z Koszalina, CSAiU z Torunia, CSWIiChem z Wrocławia, CSLog Grudziądz – Grupa). Narada szkoleniowo-metodyczna została zorganizowana przez Dyrektora Instytutu Dowodzenia płk. dr. inż. Jacka NARLOCHA.
W dniu 23 maja 2017 r. odbyło się seminarium doktoranckie na Wydziale Zarządzania, podczas którego wykład autorski pt.: „Przemiany sektora bankowego na tle makroekonomicznych wskaźników gospodarki” wygłosiła Pani prof. dr hab. Danuta MIERZWA.
W dniach 11-12 maj 2017 r. przedstawiciele Instytutu Dowodzenia WSO WL: płk Lech Plezia, ppłk Artur Gonciarz, ppłk Andrzej Demkowicz, ppłk Norbert Świętochowski wzięli udział w konferencji naukowej na temat: „Perspektywy Rozwoju Uzbrojenia Wojskowej Techniki Wojsk Lądowych„ organizowanej przez Narodową Akademie Wojsk Lądowych we Lwowie.
W dniach 17-18 maja 2017 w wyjątkowym klimacie Zamku Kliczków, odbyła się V. Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu „Dylematy współczesnego zarządzania”, zorganizowana przez Wydział Zarządzania WSOWL.
Podchorążowie II roku studiów I stopnia Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu w dniach 24.04-23.05 br. szkolą się w koszalińskim Centrum Szkolenia Sił Powietrznych.
9 maja w Instytucie Informatyki Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej odbyło się seminarium z udziałem delegacji z Wydziału Zarządzania Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych imienia Generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.
W dniach 10-12.05.2017 r. słuchacze 6. miesięcznego Studium Oficerskiego, grupy osobowej pancerno-zmechanizowanej, specjalności pancernej realizowali szkolenie podwodne na bazie Ośrodka Szkolenia Podwodnego w Czarnem.
W dniu 17.05.2017 r. w ramach wymiany doświadczeń podchorążowie III roku studiów, specjalności rozpoznania ogólnego mieli możliwość spotkania się z przedstawicielem 2 Pułku Rozpoznawczego, zastępcą dowódcy kompanii dalekiego rozpoznania ppor. Aleksandrem BŁOŃSKIM.
W dniu 9 maja 2017 r. odbył kolejny wykład autorski realizowany w ramach seminarium doktoranckiego na Wydziale Zarządzania Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki. Wykład autorski pt.: „Cywilizacyjne wyzwania filozofii nauk” wygłosił dr hab. Mirosław ZABIEROWSKI.
Światowej sławy brytyjski naukowiec i jeden z największych autorytetów zajmujący się teorią przywództwa, profesor John Adair gościł w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Twórca oryginalnej koncepcji przywództwa – ACL (ang. Action Centred Leadership) wygłosił cykl wykładów w ramach nadzorowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej projektu katedra Ad Hoc.
Reprezentacja WSOWL zajęła czołowe miejsca w corocznych zawodach snajperskich zorganizowanych przez Centrum Szkolenia Snajperskiego Gwardii Narodowej w Fort Chaffee. Zawodnicy okazali się najlepsi w strzelaniu na różnych odległościach z wielkokali-browego karabinu snajperskiego Barrett.
W dniu 27.04.2017 r. w WSOWL odbył się cykl wykładów gościnnych połączonych z pokazem sprzętu logistycznego na temat:
” Wybrane zagadnienia zabezpieczenia logistycznego w działaniach taktycznych”
Organizatorem wykładów była Katedra Logistyki, Wydziału Zarządzania, którą reprezentowali ppłk dr Grzegorz STANKIEWICZ, mjr dr Sławomir PATERAK, por. dr Maria MAŃKOWSKA-ŻUK, a uroczystego otwarcia dokonał Dziekan Wydziału – płk dr hab. inż. Tomasz Smal.
W dniu 28.04.2017 w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. Romualda Traugutta w Koszalinie odbyła się IV konferencja naukowa pt. Edukacja warunkiem bezpieczeństwa w XXI w. - Bezpieczeństwo publiczne wczoraj i dziś.
W dniach 24 - 25.04.2017 r. odbyło się Międzynarodowe Seminarium Kół Naukowych organizowane przez Uniwersytet Warmińsko - Mazurski w Olsztynie.
W dniu 25 kwietnia 2017 r. odbył się kolejny z cyklu wykładów autorskich realizowanych w ramach seminarium doktoranckiego na Wydziale Zarządzania Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki.
W dniach 25-27.04.2017 r. na bazie Batalionu czołgów im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego odbyło się szkolenie podchorążych I roku studiów II stopnia specjalności pancernej z zakresu strzelania ogniem pośrednim przez pododdział czołgów.
W dniach 10–14.04.2017 r. podchorążowie I roku studiów oraz 6 słuchaczy zagranicznych z programu ERASMUS realizujących w WSOWL kurs Weapon System Development uczestniczyli w podróży studyjnej do 10. Brygady Logistycznej w Opolu, 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie, 1. Brzeskiego Pułku Saperów oraz 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia.
25 kwietnia w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej zrealizowano cykl szkoleń dla słuchaczy 6-miesięcznego Studium Oficerskiego oraz kursu kwalifikacyjnego 8250005 specjalności ogólnologistycznej.
W dniu 25.04.2017 r., podchorążowie przebywali na terenie stacjonowania Grupy Bojowej NATO.
W trakcie podróży na szkolenie z zakresu strzelania pododdziału czołgów ogniem pośrednim podchorążowie I roku studiów II stopnia specjalności pancernej zwiedzili Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej, gdzie mieli okazję zobaczyć wiele cennych eksponatów związanych m.in. ze Szkołą Podchorążych Piechoty w Komorowie oraz z postacią rotmistrza Witolda Pileckiego.
W dniach 20-23.04.2017 r. na obiektach szkoleniowych OSPWL Wędrzyn oraz 17. WBZ odbyła się konferencja naukowa pod patronatem Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych nt. „Innowacje dla Snajperów i Strzelców Wyborowych” oraz „X. Międzynarodowe Zawody w Strzelaniu Długodystansowym Long Shot 2017”.
W dniu 19 kwietnia br. odbyło się kolejne posiedzenie Rady Programowej Wydziału Zarządzania Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki. Tym razem, korzystając z uprzejmości członka Rady Programowej Pana Janusza DZIEWITA, posiedzenie miało miejsce w siedzibie jego firmy EXPERUM HUMAN RESOURCES we Wrocławiu, która jest jedną z najstarszych polskich firm doradztwa personalnego, wspierająca zarówno firmy krajowe jak i międzynarodowe w poszukiwaniach najlepszych rozwiązań dla swoich Klientów.
W dniu 20.04.2017 r. w Instytucie Dowodzenia gościł Pan płk Artur BOGOWICZ – dowódca Jednostki Integracji Sił Sojuszu Północnoatlantyckiego (NATO Force Integration Unit, NFIU), stacjonującej w Bydgoszczy.
W dniach 29-30.03.2017 r. w 4. Regionalnej Bazie Logistycznej odbył się trening sztabowy obsady Stanowiska Dowodzenia pk. BYSTRZYCA-17. Trening sztabowy był jednym z elementów procesu przygotowania odsady SD, bazy do najważniejszych przedsięwzięć szkoleniowych w 2017 roku.
W dniu 11.04.2017 r. w Leźnicy Wielkiej odbyły się zajęcia z przedmiotu Dowodzenie Pododdziałami Aeromobilnymi sześciomiesięcznego Studium Oficerskiego specjalność Aeromobilna.
W dniach 13-17 marca delegacja WSOWL w składzie mjr Radosław Milewski, sierż. pchor. Paweł Klasa, sierż. pchor. Jakub Wewior oraz sierż. pchor. Łukasz Więckiewicz uczestniczyła w Cadets International Week 2017 na Łotwie.
Szkolenie podchorążych w tunelu aerodynamicznym
Podchorążowie szkolili się w tunelu aerodynamicznym. Po raz kolejny sztukę „latania” w Leźnicy Wielkiej doskonaliło dziewięciu wojskowych studentów.
Podchorążowie I i II roku studiów II stopnia Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych w dniach 27-30.03.2017 r. uczestniczyli w szkoleniu z „Ochrony przed bojowymi środkami trującymi i substancjami promieniotwórczymi” w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych DRAWSKO.
W dniu 11 kwietnia 2017 r. w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu miało miejsce spotkanie studentów z założycielem firmy 3D-UP! – panem Markiem Miśniakiewiczem. Wydarzenie to zostało zorganizowany przez Naukowe Koło Zarządzania.
W dniu 11 kwietnia 2017 r. odbył się wykład autorski realizowany w ramach seminarium doktoranckiego na Wydziale Zarządzania Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki. W wykładzie udział wzięli: Dziekan Wydziału Zarządzania płk dr hab. inż. Tomasz SMAL, Dyrektor Instytutu Zarządzania ppłk dr Józef LEDZIANOWSKI, kadra naukowa oraz uczestnicy seminarium doktoranckiego.
W dniach 10-12.04.2017 r. słuchacze 6. miesięcznego Studium Oficerskiego, grupy osobowej pancerno-zmechanizowanej, specjalności pancernej realizowali szkolenie z przedmiotu Budowa i eksploatacja uzbrojenia czołgu na bazie 1 Batalionu Czołgów 10 BKPanc w Świętoszowie.
Podchorążowie I roku studiów II stopnia o specjalnościach: zmechanizowana, rozpoznanie i aeromobilna w lutym i marcu przebywali na zajęciach praktycznych w CSAiU w Toruniu.
W dniu 05.04.2017 r. w Instytucie Dowodzenia odbyło się spotkanie poświęcone innowacyjnym metodom edukacyjnym, w którym wzięła udział kadra dydaktyczna Instytutu Dowodzenia oraz przedstawiciele Collegium Wratislaviense.
W dniu 14.03.2017 r. 14. Wojskowy Oddział Gospodarczy w Poznaniu odwiedzili podchorążowie z 1 i 2 roku studiów I stopnia - grupa osobowa materiałowa, w ramach zaproszenia Komendanta WOG na szkolenie połączone z pokazem sprzętu logistycznego z uwzględnieniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w służbie MPS.
W dniu 27.03.2017 r. na strzelnicy pneumatycznej WSOWL, Zakład Teorii i Praktyki Strzelań zorganizował I zawody strzeleckie o „Puchar Rektora – Komendanta WSOWL” w strzelaniu z broni pneumatycznej. W zawodach wzięło udział 22 kadry oraz 42 podchorążych.
W dniach 3-4 kwietnia 2017 r. w Ośrodku Szkoleniowym WSOWL w Wysokim Kamieniu odbywa się narada szkoleniowo-metodyczna nt. Modyfikacja kierunku studiów I stopnia dowodzenie oraz II stopnia zarządzanie dla podchorążych WSOWL. Narada szkoleniowo-metodyczna została zorganizowana przez Dyrektora Instytutu Dowodzenia WZ płk. dr. Jacka NARLOCHA. Zgodnie z zaleceniami Dziekana Wydziału Zarządzania WSOWL płk. dr. hab. inż. Tomasza SMAL - celem narady jest wypracowanie, a następnie przedstawienie założeń programowych dla kierunku studiów I stopnia – Dowodzenie oraz II stopnia Zarządzanie dla podchorążych WSOWL.
Miesiące luty i marzec były wyjątkowym okresem w Instytucie Dowodzenia w zakresie funkcjonowania Systemu Wykorzystania Doświadczeń. W ramach warsztatów wymiany doświadczeń nasi podchorążowie mogli się spotkać z absolwentami naszej uczelni, przebywających na kursach kwalifikacyjnych w WSOWL imienia generała Tadeusza Kościuszki.
Podchorążowie II roku studiów II stopnia z grupy saperskiej uczestniczyli w szkoleniu poligonowym zorganizowanym na obiektach szkoleniowych 10. BKPanc w Świętoszowie.
Podczas szkolenia poligonowego podchorążowie III roku specjalności saperskiej realizowali zadania z zakresu wsparcia inżynieryjnego. Szkolenie oparte było o zajęcia z takich przedmiotów jak Dowodzenie Pododdziałami Wojsk Inżynieryjnych, Zapory Inżynieryjne oraz Minerstwo.
W dniach 13-17.03.2017 r. odbyły się zajęcia specjalistyczne w jednostce wojskowej w 4 pułku przeciwlotniczym (Czerwieńsk). W szkoleniu brali udział podchorążowie III roku studiów I stopnia grupa OPL oraz kpt. mgr inż. Dariusz GĄSIOR – wykładowca z Zespołu Obrony Przeciwlotniczej.
W dniach 13-17.03.2017 r. odbyły się zajęcia specjalistyczne w jednostce wojskowej w 4 pułku przeciwlotniczym (Leszno). W szkoleniu brali udział podchorążowie II roku studiów (II stopnia grupa OPL) oraz płk rez. dr inż. Marek ANDRUSZKIEWICZ – starszy wykładowca z Zespołu Obrony Przeciwlotniczej.
Strona 1 z 2
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- Następny artykuł
- koniec