Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

Na terenie obiektów sportowych Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych odbył się pierwszy Turniej w treningu militarnym cross. Było to istotne wydarzenia z uwagi na to, że forma takiego wysiłku już od wielu lat znana jest i praktykowana wśród najlepszych jednostek na świecie np. Navy Seals.

1 lipca 2017 r. odbyły się IV Mistrzostwa Polski Kettlebell Hardstyle w Białymstoku.

W dniach 12–14 maja 2017r. w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w biegach na orientację, w których udział wzięła reprezentacja Uczelni w składzie:

Miło nam poinformować, że w dniach 21-23.04 reprezentacja sekcji BnO w składzie: Julian Abramowicz, Dominik Kawalec, Joanna Jachymiak, Karolina Śleziak, Emil Kwiatkowski oraz Piotr Gargacz wzięła udział w Ekstremalnym Rajdzie na Orientację HARPAGAN.

Zawody odbyły się w miejscowości Cewice (województwo pomorskie) na dystansie 25, 50 i 100km. 

St. kpr. pchor. Joanna Jachymiak i st. kpr. pchor. Karolina Śleziak zajęły kolejno 2 i 3 miejsce w klasyfikacji kobiet na dystansie 25km.

29.04.2017r. w Szkole Wychowania Fizycznego i Sportu w Poznaniu odbyły się I Akademickie Mistrzostwa Polski w brazylijskim ju-jitsu. W zawodach startowało 46 Uczelni z całej Polski.

Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Lądowych reprezentował kpr. Jakub MIKOŁAJCZYK, który w kategorii brązowe/czarne pasy powyżej 94,3 kg zdobył srebrny medal.

W dniach 31.03 – 02.04 w Bartoszycach odbyły się drugie kwalifikacje do Mistrzostw Polski Taekwondo ITF - „Grand Prix Polski Taekwondo”, w których wzięło udział 237 zawodników. Rywalizowali oni w trzech grupach wiekowych – junior, senior i senior starszy.

W dniu 01.04.2017 r. w m. SOBÓTKA – góra ŚLĘŻA odbył się „Puchar Komendanta CSWIiCH w biegu na orientację”, przeprowadzony w ramach Mistrzostw Garnizonu Wrocław.

 

Sekcja judo jedna z najbardziej utytułowanych i najstarszych Sekcji Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych ma przyjemność poinformować, że w swoich szeregach posiada kolejnych dwóch zawodników, którzy po wielu latach treningu, startów w zawodach oraz zdaniu egzaminu na 1 DAN uzyskali zaszczyt noszenia czarnego pasa w judo.

7 grudnia wojskowi podejmowali na swoim boisku siatkarzy z uniwersytetu Wrocławskiego.

Kolejny raz nasza drużyna wyszła z konfrontacji zwycięsko w setach 3:1. Podchorążowie wspierani przez dwóch studentów cywilnych z naszej Alma Mater mają już za sobą 5 spotkań, w których to wygrali również z Wrocławskim Awfem, Uniwesytetem Przyrodniczym oraz Medycznym i Wyższą Szkołą Zarządzania i Informatyki.

Przed nami jeszcze dwa spotkania z uniwersytetem Ekonomicznym i Politechniką.

Siatkarze mają za sobą juz dwa spotkania.

Wszystkie do tej pory skończyły się wynikiem 3:0 dla naszych.

W pierwszym spotkaniu wygraliśmy z Uniwersytetem Przyrodniczym, w drugi zaś na własnej hali z Wyższą Szkołą Zarządzania i Informatyki.

Kolejne spotkanie w murach uczelni odbedzie się 07.12 o godzinie 20 na które serdecznie wszystkich zapraszamy.

Back to top